Делегація УДЦР на чолі з начальником Управління аналізу та міжнародної взаємодії Дмитра Проценка взяла участь у семінарі, організованому Європейським інститутом телекомунікаційних стандартів і присвяченому питанням стандартизації та технічного регулювання у галузі телекомунікацій.

 

На захід прибули понад 40 представників організацій та компаній з Великобританії, Німеччини, Кореї, Китаю, Словенії, Грузії, Єгипту, Литви та Франції, які є повноправними або асоційованими членами ETSI, а також спеціально запрошеними на семінар.

 

На семінарі обговорювалися такі основні теми: організація процесу створення стандартів під егідою ЕТSІ; структура ЕТSІ та партнерських проектів 3GPP і MESA; організація і загальне управління процесом стандартизації; роль і місце загальноєвропейських регуляторів у створенні стандартів для галузі; веб та інформаційна підтримка ЕТSІ тощо.

 

Значну увагу учасники заходу приділили розгляду змін у технічних і регуляторних процедурах, які були прийняті після оновлення Директив Єврокомісії по EMC (Директива 2004/108/EC), радіо і телекомунікаційному обладнанню (Директива 1999/5/EC) та рішенням щодо радіоспектру (Директива 676/2002/EC).

 

За словами Дмитра Проценка, позитивним моментом є те, що делегація від України отримала вичерпний електронний пакет оновлених стандартів, прийнятих і опублікованих ЕТSІ протягом 2008-2009 років, з більш зручним, у порівнянні з попередніми версіями, інтерфейсом для користувача.

 

Окрім розгляду питань порядку денного семінару, фахівці УДЦР отримали консультації від представників ЕТSІ щодо актуальних питань, пов`язаних із процесом стандартизації та акредитацією відповідних органів, які є учасниками загальноєвропейської системи стандартизації і оцінки відповідності.

 

Для довідки

 

Європейський інститут стандартів телекомунікацій (ETSI – European Telecommunications Standards Institute) розробляє європейські стандарти для інформаційно-комунікаційних технологій, які включають технології фіксованого зв’язку, телевізійного і радіомовлення, рухомого зв’язку, конвергентного радіо та Інтернет у відповідності до вимог Директив Європейської комісії і Європейського парламенту. ETSI офіційно визнаний Європейською Комісією в якості Європейської організації з питань стандартизації. Штаб-квартира ETSI, який був заснований в 1988р., розміщена в м. Софія Антіполіс (Франція). На цей час ETSI нараховує понад 700 членів з більш ніж 60 країн світу.

 

Згідно рішення, схваленого на 52-му засіданні Генеральної асамблеї ETSI, УДЦР є повноправним членом цієї організації з листопада 2008 року. Повне членство УДЦР в ETSI (Full Membership) дає право отримання доступу до інформаційних ресурсів та офіційних документів ETSI в он-лайн режимі, регулярної актуалізації результатів досліджень та стандартів ETSI, включно з проектами їх текстів, а також надає можливість фахівцям УДЦР брати участь в роботі технічних комітетів і робочих груп цього інституту.

Start typing and press Enter to search