Делегація Українського державного центру радіочастот, яку очолював заступник начальника УДЦР з питань РЕЗ та ВП Володимир Кіріченко, брала участь у 37-му засіданні Проектної групи CEПT з питань радіочастотного моніторингу (FM РТ 22), яке проходило в м. Копенгаген (Данія).

На захід прибули представники 28 адміністрацій зв’язку країн СЕПТ та Європейського офісу зв’язку.

Як розповів Володимир Кіріченко, перед українськими фахівцями стояло завдання на засіданні представити інформацію щодо методики розрахунків захисних відстаней між стаціонарними станціями радіомоніторингу і передавачами та надати пропозиції з удосконалення змісту опитувальника щодо структури національних систем радіомоніторингу європейських країн.

Експерти під час заходу розглянули звіти про засідання, які відбулися на продовження обговорення питань, що були підняті на минулорічних спеціалізованих зібраннях та тематика яких пов’язана з діяльністю FM РТ 22. Зокрема, щодо міжнародного супутникового моніторингу, управління спектром під час широкомасштабних заходів, вимірювання відповідності маски сигналу для базових станцій, визначення ефективності системи радіочастотного моніторингу, стратегії нагляду в ЕСС тощо.

Керівник української делегації відзначив, що обговоренню також підлягали питання вкладу Адміністрації зв’язку України щодо визначення захисних відстаней між стаціонарними станціями радіомоніторингу і домінуючими передавачами для забезпечення їх сталої роботи.

Участь у засіданні FM РТ 22 дозволила представникам УДЦР отримати певну інформацію щодо застосування новітніх методів моніторингу спектра, що використовується радіочастотними органами країн СЕПТ.

На запрошення української сторони наступне засідання FM РТ 22 відбудеться в УДЦР з 6 по 9 листопада.

 

Для довідки

 

Проектна група FM РТ 22 входить до складу Робочої групи СЕПТ з питань управління спектром (WGFM), яка, у свою чергу, є робочим органом Комітету з електронних комунікацій (ЕСС) у складі СЕПТ. Задачами FM РТ 22 є проведення досліджень з моніторингу використання радіочастотного спектра існуючими та перспективними радіотехнологіями; розробка відповідних рекомендацій ЕСС; обмін інформацією щодо досвіду в організації підготовки персоналу служб радіомоніторингу, адміністративних і технічних процедур проведення радіомоніторингу; розробка спільних скоординованих процедур та методик вимірювань при здійсненні радіомоніторингу.

Починаючи з жовтня 2011 року, групу FM РТ 22 було об’єднано з групою РТ RA 1 („Забезпечення дотримання законодавства”) і, відповідно, повноваження проектної групи було розширено з метою охоплення питань, пов’язаних з інспектуванням та забезпеченням дотримання законодавства у галузі.

Start typing and press Enter to search