Український державний центр радіочастот вважає за доцільне уточнити інформацію, що оприлюднена газетою „Сегодня” в публікації від 14 липня ц.р. під заголовком „Черные трубки пока не отключат”.

 

Як ми повідомляли раніше, в УДЦР повністю готова і введена у промислову експлуатацію автоматизована система, що призначена для виявлення незаконно ввезених і підключених до мережі операторів мобільного зв’язку терміналів з наступним їх відключенням.

 

Тобто з технічного боку тут проблеми не існує.  Спільні зусилля уряду, НКРЗ та нашого підприємства, спрямовані на забезпечення законності дії ринку мобільних телефонів, отримали підтримку з боку виробників, імпортерів, операторів і, що є особливо важливим, з боку наших громадян, які бажають купувати і користуватися якісними, безпечними для здоров’я людей та дозволеними до застосування в Україні апаратами стільникового зв’язку. Тому питання щодо відміни відключення телефонів, коди ІМЕІ яких опинилися у „чорному” списку, а саме так трактували новину, надану газетою „Сегодня”, деякі ЗМІ, в порядку денному навіть не розглядається.

 

Залишилася  єдина проблема – закріплення у законодавчому порядку права операторів відключати нелегальні та „сірі” мобільні термінали. І  робота над розв’язанням цієї проблеми уже проводиться.

 

Так що чутки про відміну відключення незаконних телефонів є занадто перебільшеними. І мрії про це представників чорного ринка є абсолютно не здійсненними.

Start typing and press Enter to search