Із набранням чинності з 28.03.2009 року Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв та Порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, прийнятих Національної комісією з питань регулювання зв’язку України, запроваджуються нові правила користування мобільними телефонами й для громадян іноземних держав. Проте, вони не стосуються тих, хто користується послугами роумінгу. Завдяки йому людина може постійно залишатися на зв’язку, не залежно від того, в якій країні вона знаходиться. На сьогоднішній день послуги роумінгу надаються на п’яти континентах в 195 країнах.

 

Якщо ж представник іноземної держави вирішив з якоїсь причини побувати в Україні та не користується послугами роумінгу, то для підключення його мобільного телефону до мереж українських операторів йому необхідно придбати sim – картку. При першому підключенні оператор попередить користувача, що телефон буде обслуговуватися лише три місяці, а його код ІМЕІ внесено до сірого списку. Після цього терміну телефон автоматично буде внесено до чорного списку й відключено оператором від мережі.

 

У разі перебування громадян іноземної держави в Україні більше 3 місяців, для продовження користування мобільним телефоном необхідно надіслати до Українського державного центру радіочастот митну декларацію, в якій записано тип телефону та його код ІМЕІ. При відсутності такого документу – дані про телефон та ксерокопію сторінки паспорта з прізвищем та відміткою про перетинання українського кордону. Код ІМЕІ такого телефону буде внесено до узагальненої бази даних та він буде обслуговуватися оператором на законних підставах.

Start typing and press Enter to search