Боротьба правоохоронців з ринком «сірих» мобільних терміналів знову принесла відчутні результати. Буквально за місяць силовики обшукали та конфіскували в торгівельних мережах міста Києва імпортованої з порушенням законодавства продукції Apple на загальну суму майже 10 млн. грн., повідомлялося в ЗМІ.

Раніше Державна фіскальна служба України інформувала, що в рамках досудового розслідування кримінального провадження за ст. 212 Кримінального кодексу України, в одному з Інтернет-магазинів Києва та приватній квартирі було вилучено 182 одиниці сірої продукції, зокрема, 57 мобільних телефонів iPhone, 17 планшетів iPad, а також чимала кількість іншої продукції компанії на загальну суму 1 млн. грн.

Подібні факти виявили правоохоронні органи й в інших регіонах України. У Дніпропетровську та Запоріжжі податкова міліція ДФС вилучила у підприємців понад 200 одиниць продукції компанії Apple за підозрою в нелегальному ввезенні в Україну та порушенні прав інтелектуальної власності.

На думку легальних імпортерів вирішення проблеми контрабанди мобільних терміналів значною мірою залежить від чинного законодавства. Для цього варто лише повернути норму закону, яка передбачала обов’язкову реєстрацію мобільних пристроїв у базі даних кодів ІМЕІ та доповнити законодавство вимогою щодо примусового відключення незаконно ввезених мобільних терміналів з GSM-модулем.

З приводу цього Асоціація підприємств інформаційних технологій України зверталася з відкритим листом до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, керівників депутатських фракцій і груп та голів профільних комітетів ВР України. Суть прохання виробників та імпортерів ІТ-товарів була проста – захистити ринок від «сірої» продукції, який фактично руйнує основи чесного бізнесу.

Втім, не дивлячись на існуючі реалії, сумлінні імпортери, які звикли працювати на телекомунікаційному ринку чесно та прозоро, продовжують на добровільній основі вносити коди ІМЕІ в базу даних УДЦР. Лише від початку цього року внесено понад 1 мільйон кодів.

Не стоїть осторонь цих проблем і Український державний центр радіочастот. Він намагається пояснювати громадянам, що купуючи телефон, який був ввезений в Україну нелегально, вони можуть отримати не електронного помічника, а дорогу «іграшку». Одразу можуть виникнути проблеми з його експлуатацією в Україні, адже ніхто ніяку відповідальність за якість цього виду товарів не несе. Як наслідок, що дуже часто трапляється, частина функцій телефонів не працює, низка технологій не підтримується. У такого мобільного терміналу не передбачене і гарантійне обслуговування.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search