В місті Ашгабад (Туркменістан) відбулося засідання Керівного комітету Центру майстерності МСЕ для країн СНД.

 

У міжнародному заході взяли участь члени Керівного комітету і національні координатори програм з України, Азербайджанської Республіки, Республіки Казахстан, Російської Федерації, Республіки Таджикистан, Туркменістану, а також представники Виконкому РСЗ і Зонального відділення МСЕ для країн СНД.

 

Серед основних питань порядку денного – підбиття підсумків роботи Центру майстерності (ЦМ) СНД у 2010 році та підсумків другого етапу Проекту ЦМ–СНД, реалізація якого завершується в жовтні поточного року.

 

Керівний комітет відзначив, що ініціатива Бюро розвитку електрозв’язку МСЕ зі створення „Центрів майстерності” для країн СНД успішно реалізована. За період з 2007 по 2010 рік в рамках роботи чотирьох національних вузлових центрів (Білорусь, Казахстан, Росія, Україна) відбулося близько 20 семінарів та 15 дистанційних навчань, в яких взяли участь понад 1200 спеціалістів з країн СНД та інших регіонів світу. Комітет висловив вдячність Зональному відділенню МСЕ для країн СНД і координаторам від Білорусі, Казахстану, Росії та України за успішне проведення заходів.

 

Начальник управління аналізу та міжнародної взаємодії УДЦР Дмитро Проценко, який брав участь у засіданні, зазначив, що основною метою заходів, що проводились підприємством в рамках ЦМ-СНД в період з 2003 по 2010 роки був обмін інформацією і досвідом стосовно поточного стану, проблем і тенденцій розвитку національних систем управління використанням радіочастотного спектру, включно з радіомоніторингом, а також визначення шляхів підвищення ефективності використання радіочастотного ресурсу.

 

УДЦР, зокрема, протягом 2003-2010 років в рамках І-го і ІІ-го етапів Проекту МСЕ „Центр майстерності” організував 7 практичних семінарів і конференцій, 2 курси дистанційного навчання, підготував 1 компакт-диск за програмами „Управління використанням радіочастотного спектру і нагляд” і „Політика та регулювання телекомунікацій”. Підготовку пройшли близько 1000 фахівців з 28 країн СНД, Балтії, Центральної та Східної Європи.

 

На сьогоднішній день, підкреслив Дмитро Проценко, для „вузлів” мережі ЦМ-СНД, які представлені переважно вищими навчальними закладами, основною метою є навчання та підвищення кваліфікації працівників галузі зв’язку, яке базується на викладенні теоретичного матеріалу під час проведення курсів дистанційного навчання.

 

Оскільки МСЕ надалі не фінансуватиме проект ЦМ–СНД, він буде діяти на основі самофінансування. Управління і координація ЦМ–СНД здійснюватимуться Керівним комітетом та національними координаторами.

 

Делегати форуму прийняли пропозицію Адміністрації зв’язку Республіки Молдова щодо проведення наступного засідання Керівного комітету ЦМ–СНД в першому півріччі 2011 року в Кишиневі.

Start typing and press Enter to search