Підрозділи радіочастотного моніторингу Українського державного центру радіочастот виявили в Україні за минулий тиждень 41 порушення умов дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів, а також 143 незаконно діючих пристрої.

Найбільшу кількість РЕЗ, які експлуатувалася з ознаками недотримання закону України «Про радіочастотний ресурс України», зафіксовано фахівцями УДЦР  на Сумщині (35), Полтавщині (30) та Херсонщині (29). Майже всі РЕЗ  відносяться до радіотехнології широкосмугового радіодоступу.

За тиждень фахівцям вдалося усунути 148 порушень, здійснених раніше. Значну кількість РЕЗ приведено у відповідність до вимог чинного законодавства в  Дніпропетровській області (51), Києві та Київській області (23), а також на Вінниччині (13).

Також виявлено та усунено дію 4 джерел радіозавад.

За період з 3 по 9 квітня фахівці УДЦР підготували 4 висновки для прийняття НКРЗІ рішень щодо видачі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, оформили та видали користувачам 722 висновки щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів (РЕЗ) та випромінювальних пристроїв,  7096 дозволів на експлуатацію РЕЗ централізованого присвоєння та 739 – на РЕЗ децентралізованого присвоєння.

На мережах операторів зв’язку спеціалісти УДЦР провели вимірювання телекомунікаційних мереж загального користування та виявили 28912 порушень порядку маршрутизації міжнародного трафіку.

Також спеціалістами УДЦР складено 46 актів первинного технічного контролю при проведенні спільних із заявниками приймальних випробувань радіоелектронних засобів  та здійсненні вимірювань параметрів РЕЗ на місці експлуатації.

За зверненням суб’єктів господарювання УДЦР продовжує здійснювати роботу з внесення кодів ІМЕІ мобільних терміналів до узагальненої бази даних.

За минулий тиждень до бази даних внесено 29806 міжнародних ідентифікаторів.

Фахівцями Центру з сертифікації держпідприємства проведено певний обсяг робіт з оцінки відповідності. Оформлено протоколами 53 випробувань продукції. Замовникам робіт видано 24 сертифікати відповідності.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search