23-24 жовтня 2002 року в Москві відбувся Московський етап Бішкексько-Московської конференції з інформаційного суспільства. Ця конференція була продовженням роботи, розпочатої адміністраціями зв’язку РСЗ та інформаційними відомствами країн СНД 9-11 вересня в м. Бішкек (Киргизська Республіка).

У другому, Московському, етапі конференції брали участь представники Адміністрацій зв’язку РСЗ, керівники інформаційних відомств, громадських організацій, приватного сектора Азербайджанської Республіки, Республік Вірменія і Бєларусь, Грузії, Киргизської Республіки, Республіки Молдова, Російської Федерації, Республік Таджикистан і Узбекистан, України.

У центрі уваги учасників конференції були такі питання:

  1. Електронні послуги інформаційного суспільства;
  2. Роль держави і громадських організацій у розвитку і забезпеченні доступу до інформаційних і комунікаційних технологій;
  3. Інформаційна безпека.

За результатами обговорення цих питань була прийнята Резолюція Бішкексько-Московської конференції з інформаційного суспільства (Другий етап, Москва, 23-24 жовтня 2002р.).

Учасники конференції звернулися з Декларацією Бішкексько-Московської конференції з інформаційного суспільства до майбутньої Пан-Європейської регіональної конференції з інформаційного суспільства (м. Бухарест, 7-9 листопада 2002 року) для внесення вкладу країн СНД і РСЗ у підготовчий процес Всесвітньої Зустрічі на вищому рівні з інформаційного суспільства.

У декларації, яка підсумовує роботу конференції, зазначено, що побудова інформаційного суспільства є одним з центральних напрямків розвитку людства, і кожна людина повинна мати можливість доступу до інформації та засобів інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), незалежно від статі, національності, віросповідання, соціального стану і місця проживання. Підкреслюється, що істотним фактором, що визначає використання ІКТ у країнах СНД, є специфіка регіону з його величезними відстанями, наявністю вилучених, важкодоступних районів з малою щільністю населення, а також значними розходженнями в рівні економічного розвитку держав.

Учасники Бішкексько-Московської конференції з інформаційного суспільства висловилися за збереження культурної і лінгвістичної розмаїтості інформаційного суспільства і захист інтелектуальної власності та призивають ширше використовувати накопичений у країнах СНД інтелектуальний, науково-технічний і освітній потенціал з метою розвитку інших країн.

У декларації виражений рішучий протест проти використання ІКТ для цілей, несумісних з міжнародною стабільністю і безпекою, для злочинних, у тому числі терористичних цілей.

Учасники конференції звернулися до міжнародних організацій та інвесторів із пропозицією про співробітництво у розвитку ІКТ регіону в найпріоритетніших галузях (телемедицина; дистанційне навчання; створення широкої мережі пунктів колективного доступу на місцевому рівні, у тому числі в поштових відділеннях; використання високочастотних каналів зв’язку; забезпечення доступу широких мас населення країн СНД до світових інформаційних ресурсів).

Start typing and press Enter to search