14-15 грудня в Мінську зібралися представники адміністрацій зв’язку багатьох країн СНД. Причиною візиту галузевих керівників до столиці Білорусі стали заходи Регіональної співдружності в галузі зв’язку.

Так, протягом двох днів на території сусідньої держави тривали 32-ге засідання Ради РСЗ, у рамках якого відбулося засідання голів адміністрацій зв’язку регіональної співдружності, та 6-те засідання Координаційної ради з інформатизації РСЗ. Ці заходи не обійшли увагою й представники України. В засіданнях взяла участь делегація вітчизняної Адміністрації зв’язку на чолі з начальником Центру «Укрчастотнагляд» Володимиром Олійником, до складу якої увійшли представники Держзв’язку, Укртелекому та Укрчастотнагляду.

На засіданні Ради РСЗ серед іншого розглядалися підсумки (або попередні підсумки) низки міжнародних заходів та завдання співдружності відповідно до рішень цих заходів. Щодо 23-го Конгресу ВПС, який тривав 15 вересня – 5 жовтня в Бухаресті, Рада, зокрема, запропонувала ухвалити підсумки роботи делегацій адміністрацій зв’язку РСЗ, які відображені в його заключних документах. Визнано за доцільне розробити «Заходи із взаємодії Адміністрацій зв’язку в рамках РСЗ з реалізації рішень 23-го Конгресу ВПС». Виконкому співдружності доручено організувати проведення семінару для спеціалістів A3 РСЗ із питань, нової системи кінцевих витрат із поштового обміну, яка вводиться в дію з 1 січня 2006 року.

Окрім цього, Рада висунула пропозицію ухвалити підсумки роботи делегацій Росії, України й Казахстану на Всесвітній асамблеї зі стандартизації електрозв’язку MCE (BACE-04) як таких, що забезпечили прийняття узгоджених пропозицій РСЗ у підсумкових документах Асамблеї. Адміністраціям зв’язку РСЗ рекомендовано розробити плани участі в роботі МСЕ-Т й підготовки до ВАСЕ-08.

За активну участь у підготовці й проведенні ВКР-03 і РКР-04 до нагородження Почесною грамотою Регіональної співдружності в галузі зв’язку запропоновані два представники Адміністрації зв’язку України – Сергій Глотов (нещодавно призначений членом НКРЗ) і Володимир Олійник. За активну участь у підготовці й проведенні 23-го Конгресу ВПС до цієї ж нагороди представлена Гертруда Ратнікова, заступник генерального директора УДППЗ «Укрпошта».

Загалом порядок денний 32-го засідання Ради РСЗ включав багато питань стосовно кадрових призначень, фінансової політики та організаційних моментів діяльності організації.

Координаційна рада з інформатизації при РСЗ також розглянула низку питань стратегії взаємодії учасників співдружності. За підсумками розгляду серед іншого було запропоновано вважати за необхідне вироблення узгодженої позиції учасників РСЗ і Координаційної ради з підготовки до другого етапу Всесвітнього самміту з інформаційного суспільства, яка відбудеться 16-18 листопада в Туні­сі. Також визнано доцільним забезпечити консолідацію зусиль зацікавлених сторін (представників держави, приватного сектора й громадського суспільства) на другій Бішкексько-московській конференції з інформаційного суспільства (квітень-травень 2005 року, Москва).

Координаційна рада також запропонувала просити державного замовника – координатора Міждержавної програми створення мережі інформаційно-маркетингових центрів для просування товарів і послуг на національні ринки країн – учасниць СНД на період до 2005 року спільно з національними замовниками Міждержавної програми вжити додаткових заходів для виконання планів на наступний рік.

Запропоновано ухвалити й доопрацьований із урахуванням пропозицій учасників Координаційної ради проект плану дій із реалізації стратегії співробітництва країн СНД у сфері інформатизації. Для реалізації плану визнано за необхідне визначити головні організації – координаторів від національних органів з інформатизації по розділах документа. Основу цього плану становлять заходи, пов’язані з гармонізацією законодавства, розробкою єдиних технічних регламентів у сфері інформатизації, розвитком нових напрямів застосування ІКТ, інфраструктури для цієї сфери й створенням єдиного інформаційного простору тощо.

Ще одним проектом рішення Координаційної ради передбачається ухвалити проект концепції забезпечення інформаційної безпеки СНД і проект комплексного плану заходів з її реалізації на період 2005-2008 років. Учасникам ради рекомендовано керуватися положеннями цієї концепції при розробці нормативно-правових актів у сфері інформаційної безпеки. Про доцільність участі ІТ-асоціацій від країн – членів РСЗ у виставці СЕВІТ-2005 також зазначено в проектах рішень. До того ж Координаційна рада прийняла до уваги, що для реалізації першочергових заходів і визначення форм і методів подальшого співробітництва ІТ-асоціацій у рамках РСЗ створюється робоча група при Комісії РСЗ з інформатизації і питань розвитку ІТ-бізнесу в країнах СНД.

Start typing and press Enter to search