IMEI (International Mobile Equipment Identifier – міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання) – це п’ятнадцятизначне число, яке є унікальним для кожного мобільного телефону. Код встановлюється заводом-виробником при виготовленні апарату і служить для точної та повної ідентифікації телефону в мережах GSM та UMTS.

IMEI включає інформацію щодо походження телефону, його моделі, порядкового номера пристрою. IMEI може використовуватись для підтвердження права легально використовувати телефон на території країни, а також для забезпечення непрацездатності крадених телефонів в мережах операторів.

Код записано в пам’яті телефону. Тому, щоб дізнатись IMEI телефону, достатньо набрати на клавіатурі*#06#. Також цей номер можна побачити на наклейці під акумулятором телефону, у гарантійному талоні та на коробці з-під телефону.

Не існує двох телефонів з однаковим IMEI, окрім телефонів, IMEI яких навмисне був змінений зловмисниками з застосуванням спеціального програмного забезпечення. Але виробники стільникових телефонів уживають заходів проти того, щоб IMEI можна було згодом відносно легко змінити – шифрують його значення, розподіляють частини IMEI по декількох мікросхемах, записують код у пам’ять, що не перепрограмовується і т.д., тому зміна цього коду зараз не є простою справою, і ризик виявити інший апарат з таким же IMEI досить невеликий, і з часом все зменшується.

Start typing and press Enter to search