17-21 березня 2003 р. в Києві пройшла Багатостороння зустріч технічних експертів з планування наземного цифрового телебачення (DVB-T) у смузі частот 790-862 МГц (61-69 ТВк) для країн Східної Європи та СНД. У зустрічі взяли участь фахівці зі Словаччини, Болгарії, Румунії, Туреччини, Чехії, Литви, Молдови, Російської Федерації та України. Організатором зустрічі виступив Центр “Укрчастотнагляд”.

Метою зустрiчi були розробка та координація Плану частотних виділень для DVB-T для сусідніх з Україною країн, а також розширення на ці країни дії Регіональної багатосторонньої координаційної угоди “Ніда 2002″, яка була підписана на зустрічі технічних експертів та представників Адміністрацій зв’язку Білорусі, Естонії, Фінляндії, Латвії, Литви, Польщі, Росії та України. (м. Ніда, Литва, 26-30.08.2002р.).

Результати зустрічі.

В роботі зустрічі взяли участь близько 40 фахівців з Болгарії, Словаччини, Румунії, Туреччини, Чехії, Молдови, Литви, Росії та України. Від України у зустрічі брали участь представники Держкомзв’язку та інформатизації України, Центру “Укрчастотнагляд”, Концерну РРТ, Генерального штабу Збройних Сил України, НВП “Квант-ефір”. Зустріч була організована та проведена Центром “Укрчастотнагляд”.

В результаті зустрічі був скоординований План частотних виділень для DVB-T в смузі частот 790-862 МГц для 7 країн (Болгарії, Словаччини, Румунії, Туреччини, Молдови, Росії та України). Крім того, прийняте рішення про приєднання Болгарії, Словаччини, Румунії, Туреччини та Молдови до Регіональної багатосторонньої координаційної угоди “Ніда 2002″, яка була підписана на Багатосторонній зустрічі технічних експертів та представників Адміністрацій зв’язку Білорусі, Естонії, Фінляндії, Латвії, Литви, Польщі, Росії та України. (м. Ніда, Литва, 26-30.08.2002р.). Скоординований під час зустрічі План частотних виділень забезпечує повне покриття території України однією мережею DVB-T.

Розширення Плану частотних виділень DVB-T “Ніда-2002″, яке відбулося під час зустрічі у Києві, дозволило охопити спільним планом майже всі країни, сусідні з Україною. Це дозволить мати єдині з сусідніми країнами підходи до планування наземного цифрового телебачення в смузі частот 790-862 МГц на майбутній Регіональній конференції радіозв’язку 2004/2005.

Матеріали зустрічі – документи, які були розглянуті під час зустрічі, а також протокол зустрічі, які були підписані під час зустрічі у Києві, наведено на сайті в оригінальному варіанті англійською мовою.

 

Start typing and press Enter to search