Відповідним наказом Українського державного центру радіочастот другу та третю черги автоматизованої інформаційної системи обліку мобільних терміналів на території України (АІСОМТУ-2 та АІСОМТУ-СС) введено у промислову експлуатацію. Визначені й відповідальні особи за забезпечення надійного та безпечного функціонування програмно-технічного комплексу систем.

 

У складі АІСОМТУ-СС та АІСОМТУ-2, зокрема, знаходяться автоматизовані робочі місця користувачів УДЦР і адміністраторів системи та безпеки, абонентські пункти операторів мобільного зв’язку та державної митної служби, комплексні системи захисту інформації. Встановлений цілодобовий режим експлуатації для серверів системи. Обмін списками кодів ІМЕІ з операторами мобільного зв’язку здійснюватиметься у відповідності до порядку обміну, визначеному Національною комісією з питань регулювання зв’язку України. Згідно з протоколами між НКРЗ та Державною митною службою України, проводиться й обмін УДЦР з Держмитслужбою інформацією стосовно дозволів на ввезення РЕЗ та ВП та витягів з вантажно-митних декларацій.

 

Залишається невирішеним на законодавчому рівні питання відключення операторами мобільних терміналів, законність походження яких в Україні не підтверджена, тобто тих апаратів стільникового зв’язку, коди ІМЕІ яких знаходяться в „чорному” списку.

Start typing and press Enter to search