Держава має використати всі можливі інструменти контролю за нелегальним імпортом мобільних телефонів

Про це йдеться у зверненні Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) до Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, керівників депутатських фракцій і груп та голів профільних комітетів ВР України.

Асоціація глибоко стурбована ситуацією, яка пов’язана з наповненням ринку контрабандним і контрафактним товаром. Це, на її погляд, руйнує засади чесного і прозорого бізнесу, призводить до багатомільйонних втрат надходжень імпортного ПДВ та мита до державного бюджету.

Члени АПІТУ, а це 60 компаній-імпортерів ІТ-товарів, вважають, що для створення в країні належних умов для роботи сумлінних імпортерів, держава повинна використати всі можливі інструменти для контролю над нелегальним імпортом мобільних засобів.

Кардинально вирішити цю ситуацію, переконані члени Асоціації, допоміг би законопроект №1888 народного депутата О.Данченка «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України.

АПІТУ підтримує цей законопроект в частині відновлення роботи системи обліку кодів ІМЕІ і пропонує доповнити його більш жорсткими нормами, які, на думку імпортерів, унеможливлять потрапляння на ринок пристроїв поза правовим полем.

Серед вимог членів Асоціації:

– зобов’язати операторів припиняти обслуговування в телекомунікаційних мережах кінцевого обладнання, ІМЕІ-код якого має статус недозволеного для обслуговування;

– ввести суворі санкції (навіть до позбавлення ліцензії) до операторів, які відмовляються припиняти обслуговування в телекомунікаційних мережах кінцевого обладнання, ІМЕІ-код якого має статус недозволеного для обслуговування в телекомунікаційних мережах;

– надати можливість постійного доступу в режимі онлайн до бази кодів ІМЕІ, в режимі читання, для всіх зацікавлених суб’єктів з метою унеможливлення занесення до такої бази контрабандного та контрафактного кінцевого обладнання.

В Асоціації переконані, що вимоги, закріплені у нормах цього законопроекту, здатні зробити більше для захисту національного ринку України від нелегального імпорту, ніж тисячі митників і прикордонників.

«Адже у такому випадку в Україні зникне можливість користуватися контрабандними мобільними пристроями, що приведе до економічної недоцільності завезення таких пристроїв поза правовим полем», – йдеться у Відкритому листі Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

За створення надійного інструменту захисту держави і громадян також виступає Український державний центр радіочастот. Адже тотальна контрабанда мобільних терміналів в Україні, яка пов’язана з відсутністю контролю ввезення РЕЗ, досягла загрозливих для країни масштабів. За даними експертів, на сьогоднішній день в Україні зареєстровано 60 мільйонів мобільних терміналів, і, за статистикою, переважну більшість складають телефони, завезені за «сірими» схемами. А це – втрати для нашого бюджету, який на сьогоднішній день оцінюється від 1,5 до 2,5 млрд. гривень.

Ефективним інструментом для захисту держави та громадян є відновлення роботи узагальненої бази даних кодів ІМЕІ.

Треба відзначити, що сумлінні імпортери, які звикли працювати на телекомунікаційному ринку чесно та прозоро, підтримують законопроект №1888 і на договірних засадах продовжують вносити їх до бази даних кодів ІМЕІ. За 1 квартал 2015 року до бази даних внесено понад 253 тисячі міжнародних ідентифікаторів.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search