Як ми вже повідомляли, у квітні 2012 року фахівці Луганської філії Українського державного центру радіочастот зафіксували незаконно діючий радіоелектронний засіб, власник якого, використовуючи позивний «Алмаз», виходив в ефір на радіочастотах, призначених винятково для потреб повітряної рухомої служби. Неправомірні дії радіоаматора перешкоджали роботі бортових та наземних РЕЗ управління повітряним рухом, що могло призвести до виникнення надзвичайних ситуацій. Що характерно, сеанси зв’язку луганчанин здійснював вночі.

Спеціалісти Луганської філії УДЦР спільно з представниками обласного УСБУ відстежили місцезнаходження зловмисника, і затримали його під час чергової спроби незаконного виходу в ефір.

Приймально-передавальний радіоелектронний засіб, сконструйований ним на базі радіоприймача «Казахстан», радіопередавача, блока живлення та антенного кабелю, конфісковано. «Конструктора» притягнуто до кримінальної відповідальності.

Історія з цінителем нічних радіосеансів знайшла своє продовження, а її фінал був досить сумним.

За інформацією, яку щойно надав начальник Луганської філії УДЦР Олександр Вітер, кримінальну справу відносно цього радіоаматора розглянув Троїцький районний суд Луганської області. Як з‘ясувалося, ця особа знала, що на радіочастотах, які призначені для спеціальних користувачів, працювати категорично заборонено. Проте, нехтуючи цими правилами, чоловік ставив під загрозу життя людей, що знаходилися на борту літаків. Суд визнав громадянина винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 361 ч.1 Кримінального кодексу України, та призначив йому покарання у вигляді 2 років обмеження волі з позбавленням права займатися експлуатацією аматорської радіостанції строком на 2 роки та з конфіскацією приймально-передавального радіоелектронного засобу, із застосуванням якого здійснено несанкціоноване втручання, яке є власністю винного.

Але, зважаючи на певні обставини, суд виніс підсудному остаточне рішення у вигляді умовного терміну покарання.

Start typing and press Enter to search