Міжнародний союз електрозв’язку святкує 150-річчя

Міжнародний союз електрозв’язку (ITU) – одна з найстаріших нині існуючих міжнародних організацій. На момент створення ITU єдиним засобом електрозв’язку був електричний телеграф. З 1849 року телеграфний зв’язок став міждержавним, і це заважало досягненню сумісності телеграфного устаткування, яке використовувалось в різних країнах, параметрів переданих сигналів, а також вирішенню безлічі організаційних і правових питань.

Нова техніка зв’язку вимагала нових міжнародних домовленостей з питань, що ніколи раніше не стояли на порядку денному. Перша міжнародна телеграфна конвенція і «Регламент телеграфного зв’язку «були прийняті двадцятьма державами 17 травня 1865 року в Парижі. Тоді ж і був заснований «Міжнародний телеграфний союз». У 1932 році «Міжнародний телеграфний союз» у зв’язку з розвитком техніки електрозв’язку було перейменовано в «Міжнародний союз електрозв’язку», а в 1947 році він став спеціалізованою установою Організації об’єднаних націй.

Україна, будучи державою-співзасновницею ООН, завжди займала активну позицію та здійснювала плідну діяльність в системі інституцій ООН. Міжнародний союз електрозв’язку не є винятком. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, спільно з Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, бере активну участь у роботі МСЕ, яка направлена на сприяння розвитку галузі зв’язку та інформатизації, забезпечення захисту державних інтересів і виконання завдань та функцій, які на них покладені.

Нам приємно свідчити про те, що Український державний центр радіочастот, будучи членом Сектору радіозв’язку МСЕ, надзвичайно активно та ефективно здійснює співробітництво із Союзом, що сприяє пошуку вирішення ключових завдань галузі та зміцнення авторитету нашого підприємства на міжнародній арені.

Сьогодні Міжнародний союз електрозв’язку – міжурядовий орган, відповідальний за координацію спільного використання радіочастотного спектру, розподіл орбітальних позицій супутників, розвиток інфраструктури електрозв’язку в країнах, що розвиваються, розробку міжнародних стандартів, що забезпечують безперешкодну взаємодію широкого діапазону систем зв’язку. До складу ITU входить 193 держави, у роботі установи беруть участь понад 700 підприємств приватного сектора та наукових установ.

2015 рік – рік святкування 150-річчя є справді визначним для усіх членів МСЕ і для України, зокрема. Наша спільна участь у святкових заходах не лише дасть можливість розширити горизонти співробітництва для держав-членів, членів-секторів, асоційованих членів та академічних організацій, а й відчути глобальну єдність цілей та місії Міжнародного союзу електрозв‘язку, які за 150 років об’єднали тисячі людей та змінили мільйони життів, впроваджуючи новітні технології та відкриваючи двері у майбутнє.

 Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search