21 вересня 2004 року в Центрі “Укрчастотнагляд” розпочала роботу Практична конференція Центру підвищення кваліфікації Міжнародного союзу електрозв’язку  (МСЕ) для країн Європи і СНД на тему: “Політика регулювання нових послуг зв’язку, формування тарифів”. Беручи до уваги важливість питань стандартизації, що випливають із політики регулювання телекомунікацій, Практична конференція об’єднана з Семінаром МСЕ-Т на тему: “МСЕ-Т: глобальна арена стандартизації”, який відбудеться в Центрі “Укрчастотнагляд” з 23 по 24 вересня 2004 року.

ITU-CoE-21092004-1

Цей об’єднаний міжнародний захід організований спільними зусиллями Бюро розвитку електрозв’язку МСЕ, Бюро стандартизації електрозв’язку МСЕ, Адміністрації зв’язку України та Навчального центру Центру “Укрчастотнагляд”.В роботі Практичної конференції та Семінару беруть участь експерти МСЕ, представники Адміністрацій зв’язку, органів регулювання телекомунікацій і операторів зв’язку з країн Європи та СНД.

ITU-CoE-21092004-2

Конференцію відкрив Начальник Центру “Укрчастотнагляд” Володимир Олійник, який в своєму виступі наголосив найважливіші питання, що їх буде розглянуто в ході роботи Конференції.

ITU-CoE-21092004-3

Від Адміністрації зв’язку  України учасників Конференції привітав наачльник управління координації діяльності операторів зв’язку Держкомзв’язку України Володимир Звєрєв.

З вітальним словом від Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) виступив координатор Центру підвищення кваліфікації для країн Європи і СНД Мілан Конвіт.

ITU-CoE-21092004-4

Він же розпочав робочу частину конференції з доповіддю на тему: “Майбутнє регулювання – як регулювати нові послуги”.

Як зазначили в своїх промовах виступаючі, настав той момент у розвитку послуг зв’язку, коли цифровий зв’язок, що базується на передачі даних набуває переваги перед голосовими послугами та стає приорітетним напрямком в роботі операторів ринку послуг зв’язку. Стрімко зростає кількість мобільних користувачів мереж зв’язку, які використовують їх для доступу в глобальну мережу Інтернет, передачі мультимедійних повідомлень, відеоконференцій тощо.

Найближчим часом кількість послуг, що надаються в цій галузі ще збільшиться за рахунок розвитку мультимедійних складових цього сегменту. Зростає й попит.

Це ставить нові задачі та змінює підхід до регулювання та нагляду насамперед в необхідності розвинення механізмів тарифікації послуг, взаємодії між операторами в частині взаєморозрахунків, формування цін на нові послуги та донесенні їх до споживача.

ITU-CoE-21092004-5

Протягом чотирьох днів будуть розглянуті результати досліджень МСЕ та країн регіону Європи та СНД з питань політики впровадження, регулювання і тарифікації нових послуг зв’язку, глобальні тенденції в розвитку телекомунікацій і нові виклики для країн, що розвиваються, а також сучасний стан і перспективи розвитку стандартизації в галузі телекомунікацій. Окрему увагу буде надано питанням підготовки до Всесвітньої Асамблеї з стандартизації телекомунікацій WTSA-04, яка відбудеться 5-14 жовтня 2004 року в м. Флоріанаполісі, Бразилія.

 

23 вересня в Навчальному центрі Центру “Укрчастотнагляд” розпочав роботу Семінар Міжнародного союзу електрозв’язку на тему: “Сучасний стан та перспективи розвитку стандартизації. Глобальна стандартизація. Питання регулювання і тарифікації”, маючи метою обговорення багатьох нагальних питань стандартизації в галузі телекомунікацій.

ITU-CoE-23092004-1

В наш час стрімкого впровадження новітніх технологій стає масовим використання різноманітних засобів зв’язку, оскільки спілкування, обмін інформацією, отримання її з різних джерел є головною частиною ділового та особистого життя. Сучасні телекомунікаційні пристрої дають змогу отримувати інформацію в цифровому форматі та працювати в мережах зв’язку. Це вимагає виконання певних умов виробниками, операторами ринку телекомунікаційних послуг та користувачами, оскільки обладнання повинне підтримувати стандарти мереж та не заважати своєю роботою іншим користувачам.

ITU-CoE-23092004-2

Для надійної, стабільної роботи та захисту інтересів інших користувачів обладнання повинно відповідати вимогам, прийнятим на території України. Всі можливі техничні, екологічні та санітарні вимоги до обладнання зведені у державні стандарти. Враховуючи розрастання інформаційного поля, а також те, що переважна більшість обладнання імпортується, державні стандарти наближаються до міжнародних.

ITU-CoE-23092004-3

Відкрив Семінар вітанням від Адміністрації зв’язку України начальник управління наукових досліджень та стандартизації Адміністрації зв’язку України Віктор Вознюк.

ITU-CoE-23092004-4

Роботу Семінару продовжив з вітанням від МСЕ-Т та доповіддю “Стандартизація МСЕ-Т в новому середовищі” директор Бюро стандартизації електрозв’язку МСЕ Хоулін Жао.

До участі в Семінарі залучені експерти Міжнародного союзу електрозв’язку, представники Адміністрацій зв’язку, органів регулювання телекомунікацій і операторів зв’язку з країн Європи та СНД.

ITU-CoE-23092004-5

Серед питань, що будуть розглянуті на семінарі:

  1. Реформування системи технічного регулювання в Україні.
  2. Нормативне забезпечення виробництва сучасних засобів зв’язку.
  3. Сучасний стан та перспективи розвитку стандартизації в Україні з урахуванням світових тенденцій.
  4. Внесок України в міжнародну стандартизацію аудіовізуальних систем й технологій.
  5. IP-телефонія.
  6. Тарифи та регулювання, пов’язані з Інтернет.
  7. Стандартизація супутникових технологій та засобів зв’язку.
  8. Бази даних та Інтернет-ресурси Міжнародного союзу електрозв’язку.

 

 

 

Start typing and press Enter to search