В рамках реалізації проекту Міжнародного Союзу Електрозв’язку (МСЕ) щодо створення мережі центрів підвищення кваліфікації (Centres of Excellence) та відкриття у 2003 році шостого Центру підвищення кваліфікації для країн Європи та СНД (ЦПК) за ініціативою Адміністрації зв’язку України 3-5 грудня 2003 року в Центрі “Укрчастотнагляд” відбулося 2-ге засідання Керівного комітету ЦПК.

В засіданні взяли участь 29 делегатів від 5 країн СНД (Азербайджану, Казахстану, Російської Федерації, України і Узбекистану), 4 європейських країн (Болгарії, Греції, Польщі та Словаччини) та Бюро розвитку телекомунікацій МСЕ (пан Жан-Клод Фор та пан Маріо Маневич).

Вів засідання голова Керівного комітету ЦПК пан Ваган Шахгільдян (Російська Федерація). За відсутності віце голови Керівного комітету ЦПК пана Владимира Ондровича (Словаччина) його обов’язки виконував пан Пантеліс Ангелідіс (директор Науково-дослідного інституту зв’язку та інформатики Південно-Східної Європи (INA), м. Салоніки, Греція).

Російськомовне відділення ЦПК, координатором якого є пан Артем Аджемов (Російська Федерація), представляли члени Керівного комітету: пан Володимир Олійник (Україна), пан Усербай Карасаєв (Казахстан), пан Газанфар Рустамов (Азербайджан), пан Ільхом Абдулаєв (за пана Cадикжана Касимова) (Узбекистан).

Англомовне відділення ЦПК, координатором якого є пан Мілан Конвіт (Словаччина), представляли члени Керівного комітету: пан Антоній Славінський (за пана Алєксандра Огнянова) (Болгарія) та пан Анджей Вержбіцкий (Польща). Решта делегатів 2-го засідання ЦПК були спостерігачами і представляли провідні вузи телекомунікацій та інформатики, а також адміністрації зв’язку регіону Європи та СНД.

1-е засідання ЦПК відбулося 27-28 лютого 2003 року в м. Салоніки, Греція. З того часу проведено ряд заходів російськомовного і англомовного відділень Центру підвищення кваліфікації МСЕ для країн Європи і СНД.

Так, Україна взяла участь у підготовці і проведенні таких заходів:

 1. Семінар “Основи управління використанням радіочастотного спектру”, 17-18 квітня 2003 року, м. Салоніки, Греція. Доповідач від України начальник відділу підвищення кваліфікації Центру “Укрчастотнагляд” А.Кучеренко.
 2. Семінар “Регіональні аспекти регулювання телекомунікацій”, 9-11 вересня 2003 року, м. Алмати, Казахстан. Доповідачі від України провідний інженер Центру “Укрчастотнагляд” професор С. Бунін та начальник відділу підвищення кваліфікації Центру “Укрчастотнагляд” А.Кучеренко.
 3. Відкриття Навчального центру при Центрі “Укрчастотнагляд”, 28 жовтня 2003 року, м. Київ.
 4. Практична конференція “Принципи та методи планування використання радіочастотного спектру та забезпечення електромагнітної сумісності”, 28-31 жовтня 2003 року, м. Київ. Доповідачі від України: начальник Центру “Укрчастотнагляд” В.Олійник, заступник начальника Центру Укрчастотнагляд” Є.Хаіров, начальник відділу радіомовної служби Центру Укрчастотнагляд” К.Жавроцький, начальник сектору радіомовлення Центру Укрчастотнагляд” О.Бондаренко, провідний інженер Центру “Укрчастотнагляд” професор С.Бунін, начальник відділу підвищення кваліфікації Центру “Укрчастотнагляд” А.Кучеренко, начальник служби науково-технічного забезпечення системи управління радіочастотним ресурсом Центру “Укрчастотнагляд” В. Корсак, начальник відділу рухомої радіослужби Центру “Укрчастотнагляд” А.Тичинський.

Головною метою 2-го засідання Керівного комітету був аналіз результатів роботи ЦПК за 2003 рік, а також формування планів його роботи та бюджету на 2004 рік. Зокрема засідання мало такі завдання:

 • Встановити досягнутий прогрес у впровадженні п’яти головних програм ЦПК, які були погоджені для кожного відділення на 1-му засіданні Керівного комітету ЦПК.
 • Розробити і узгодити План заходів ЦПК на 2004 рік та обґрунтувати необхідні бюджетні кошти для кожного відділення.
 • Розглянути пропозиції щодо поліпшення координаційної роботи та відповідних виконавчих процедур для кожного відділення ЦПК.

Протягом засідання були заслухані та обговорені такі доповіді:

 1. Поточний стан мережі ЦПК та напрямки її розвитку. Доповідач пан М.Маневич.
 2. Результати роботи російськомовного відділення ЦПК за 2003 рік: реалізація Плану заходів, фінансовий стан, успіхи та недоліки. Доповідач пан А.Аджемов.
 3. Результати роботи англомовного відділення ЦПК за 2003 рік: реалізація Плану заходів, фінансовий стан, успіхи та недоліки. Доповідач пан М.Конвіт.
 4. Шляхи вдосконалення процесу впровадження ЦПК. Доповідач пан П.Ангелідіс.
 5. Активізація колективної роботи та обміну досвідом. Доповідач пан Ж-К.Фор.
 6. Створення мережі експертів за темами програм ЦПК. Доповідач пан А.Аджемов.
 7. Досвід INA. Доповідач пан П.Ангелідіс.
 8. Досвід МТУСІ. Доповідач пан А.Аджемов.
 9. Досвід Центру “Укрчастонагляд”. Доповідач пан А.Кучеренко.

Учасники 2-го засідання ЦПК розглянули пропозиції щодо Плану заходів ЦПК на 2004 рік. Україна у 2004 році залишається відповідальною за розробку програм російськомовного відділення “Політика і регулювання телекомунікацій” та “Управління використанням радіочастотного спектру”. Українська сторона запропонувала включити до Плану ряд заходів та взяти на себе відповідальність за їх організацію і проведення. Серед них:

 1. Практична конференція “Політика регулювання нових послуг та формування трафіку”, тривалість 4 дні, вересень 2004 року, м. Ялта.
 2. Розробка матеріалів на CD “Досвід України з політики регулювання нових послуг та формування трафіку”, липень 2004 року.
 3. Дистанційний курс “Політика регулювання нових послуг та формування трафіку”, тривалість 6 тижнів, жовтень 2004 року.
 4. Практична конференція “Моніторинг радіочастотного спектру”, тривалість 4 дні, травень 2004 року, м. Київ.
 5. Розробка матеріалів на CD “Досвід України щодо моніторингу радіочастотного спектру”, вересень 2004 року.
 6. Дистанційний курс “Моніторинг радіочастотного спектру”, тривалість 6 тижнів, вересень 2004 року.

План заходів ЦПК на 2004 рік вступить до сили після його затвердження встановленим порядком.

Керівний комітет вирішив:

 1. Внести зміни до розподілу відповідальних країн за виконання програм англомовного відділення та вважати відповідальними за проведення заходів :
  • Словаччину – за програмою “Стратегічний менеджмент”.
  • Польщу – за програмою “Регулювання”.
  • INA – за програмами “Нові технології” та “Інформаційні технології”.
  • Болгарію – за програмою “Спектральний менеджмент”.
 2. Заходи з дистанційного навчання, що проводяться в рамках проекту ЦПК, мають включати організацію віртуальних дискусій серед учасників. Отже, бюджетні витрати для цих заходів не повинні включати витрати на всю необхідну підготовчу роботу з опрацювання спеціальних досліджень за відповідними темами. Координатори мають обговорити і встановити критерії для змісту і об’єму заходів, які відшкодовуватимуться з бюджету ЦПК відповідно до поточної практики МСЕ. Зокрема, кожен захід дистанційного навчання має організовуватись для максимум 40 учасників (більша кількість слухачів має обслуговуватись кількома групами, але не більше як по 40 учасників в кожній).
 3. Прийняти два основних правила для встановлення витрат на впровадження заходів Плану на 2004 рік:
  • Помірна кількість експертів для певного заходу ЦПК.
  • Недопустимість перенесення ухвалених бюджетних витрат ЦПК з одного заходу на інший.
 4. Зобов’язати координаторів узгоджувати між собою та МСЕ порядок виконання будь-якого заходу ЦПК.
 5. Доручити кожному із координаторів розповсюдити черговий проміжний звіт про головні досягнення у реалізації запланованих заходів.
 6. Здійснити запит до МСЕ щодо пошуку балансу у витратах двох відділень ЦПК, беручи до уваги додаткові витрати російськомовного відділення на синхронний переклад і переклад матеріалів, наданих міжнародними експертами, а також навчальних матеріалів.
 7. Здійснити повторний запит до МСЕ для пошуку механізму щодо фінансування участі членів Керівного комітету в його щорічних засіданнях.
 8. Провести наступне засідання Керівного комітету ЦПК в листопаді-грудні 2004 року в одній із країн англомовного відділення. Країна-організатор буде визначена встановленим порядком.
 9. Висловити подяку Адміністрації зв’язку України, а також Центру “Укрчастнагляд” та його Навчальному центру за бездоганну організацію і проведення 2-го засідання Керівного комітету ЦПК.
Відділ підвищення кваліфікації
Центру “Укрчастотнагляд”
Тел.: (044) 422-81-52

Інформаційно-аналітичний відділ
Центру “Укрчастотнагляд”
(044) 422-81-53

Start typing and press Enter to search