Це Положення, яке затверджено наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Міністерства оборони України від 25 червня 2013 року № 338/435 і рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, від 25 червня 2013 року № 392, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 17.07.2013 р. за № 1192/23724.

Як повідомляє прес-служба Держспецзв’язку, документ, розроблений Адміністрацією Держспецзв’язку спільно з Міноборони України та НКРЗІ, встановлює порядок взаємодії органів державної влади при здійсненні міжнародної координації радіочастотних присвоєнь, їх нотифікації і реєстрації в МСЕ, міжнародно-правового захисту радіочастотного ресурсу України, а також визначає механізм взаємодії між регуляторними органами та суб’єктами господарювання – операторами мереж супутникового зв’язку у процесі міжнародної координації мереж супутникового зв’язку.

Зокрема, документом передбачено, що необхідність проведення міжнародної координації присвоєнь радіочастот РЕЗ загальних користувачів визначає УДЦР, на етапі підготовки висновків щодо електромагнітної сумісності РЕЗ і розгляду замовлень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення. Крім того, УДЦР за дорученням НКРЗІ безпосередньо виконує роботи з реєстрації в МСЕ присвоєнь радіочастот РЕЗ України, а також проводить роботи з міжнародної координації присвоєнь радіочастот РЕЗ України та інших країн.

Реалізація Положення сприятиме підвищенню ефективності використання частотно-орбітального ресурсу, а також стимулюватиме отримання додаткових послуг зв’язку через розвиток мереж супутникового зв’язку.

У повідомленні також зазначається, що втратив чинність наказ Головного управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України від 30 березня 1998 року № 5 “Про затвердження Положення про порядок здійснення міжнародної координації радіочастотних присвоєнь в Україні”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 квітня 1998 року за № 264/2704.

З Положенням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Верховної Ради України у розділі «Законодавство України».

Start typing and press Enter to search