15-17 жовтня 2013 року в Українському державному центрі радіочастот відбудеться 15-те міжнародне засідання з питань космічного радіомоніторингу.

До участі у засіданні запрошені представники Міжнародного союзу електрозв’язку, регуляторних органів, адміністрацій зв’язку, радіочастотних органів, які займаються або цікавляться питаннями радіомоніторингу станцій космічних служб, а також спеціалісти компаній-виробників обладнання та організацій, що працюють у супутниковій індустрії.

На засідання виявили бажання прибути делегати з Алжиру, Китаю, Франції, США, Німеччини, Греції, Японії, Республіки Корея, Султанату Оман, Швейцарії, Російської Федерації та інших країн світу.

Інтерес міжнародної спільноти до цього засідання викликаний декількома важливими обставинами. Зокрема, тим, що питання контролю використання частотно-орбітального ресурсу й забезпечення захисту від завад стають все більш актуальними як для адміністрацій зв’язку, так і для операторів.

Крім того, Україну називають серед лідерів країн, які реально мають суттєві напрацювання у цьому сегменті і значні успіхи у практичному застосуванні системи радіочастотного моніторингу станцій супутникового зв’язку.

Важливим фактором є й те, що географічне положення нашої країни дозволяє зі своєї території здійснювати моніторинг супутникових станцій і геолокацію земних станцій супутникового зв’язку у тих регіонах, до яких не мають доступу інші держави.
Ключовими темами симпозіуму є:

  • нормативно-правова база щодо здійснення радіочастотного моніторингу в Україні;
  • досвід УДЦР з виконання завдань космічного радіочастотного моніторингу на міжнародному рівні;
  • створення баз даних завад супутниковим радіослужбам та взаємодія станцій супутникового моніторингу під час вирішення практичних завдань;
  • боротьба з завадами в майбутніх системах супутникового зв’язку;
  • технічні питання проведення космічного радіомоніторингу;
  • іноваційні технології в супутниковому моніторингу;
  • розвиток систем космічного радіочастотного моніторингу країн-учасниць заходу тощо.

16 жовтня учасникам засідання буде презентовано систему радіочастотного моніторингу земних станцій супутникового зв’язку та всі типи мобільних станцій радіоконтролю УДЦР.

Під час засідання делегати відвідають Випробувальний центр УДЦР, ознайомляться із спеціалізованими лабораторіями, фахівці яких здатні забезпечити технічну компетентність, достовірність та обґрунтованість результатів випробувань продукції.

 

Для довідки

Система радіочастотного моніторингу земних станцій супутникового зв’язку GeoMon Українським державним центром радіочастот розгорнута та введена в дію у 2009 році.

Станція дозволяє контролювати земні станції супутникового зв’язку в C- діапазоні на всій території Африки, а в Ku-діапазоні – на всій території вище екватора.

15 лютого 2011 року станція УДЦР внесена до Списку VIII Міжнародного союзу електрозв’язку «Список міжнародних станцій радіочастотного моніторингу».

 

Захід проходитиме за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 15-й км.

Початок – о 09:15, реєстрація – з 09:00.

Мова спілкування на засіданні – англійська.

Акредитація представників ЗМІ є обов’язковою і триватиме до 16:00 14 жовтня за телефоном (044) 422-81-54 або по е-mail storozhenko@www.ucrf.gov.ua

Start typing and press Enter to search