Бюро розвитку електрозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку спільно з Українським державним центром радіочастот у період з 1 по 30 листопада проводять для країн СНД курс дистанційного навчання „Основи радіочастотного моніторингу”.

 

Цей курс відбувається в рамках програми МСЕ „Управління та нагляд за використанням радіочастотного спектру”.

 

Керівниками дистанційної освіти визначено заступника начальника Українського державного центру радіочастот Володимира Титаренка та начальника сектору учбово-методичної роботи УДЦР Анатолія Кучеренка.

 

Курс навчання розрахований на керівний склад та працівників органів регулювання телекомунікацій, які розпочинають діяльність у сфері управління використанням радіочастотного ресурсу, а також на спеціалістів систем радіочастотного моніторингу.

 

Метою курсу є визначення місця і ролі системи радіочастотного моніторингу в управлінні використанням радіочастотного ресурсу; засвоєння мети, завдань, структури та основних принципів побудови системи радіочастотного моніторингу на міжнародному та національному рівнях; ознайомлення з методами вимірювань основних параметрів радіовипромінювань та набуття навичок з використання сучасних аналізаторів радіочастотного спектру.

 

Навчання забезпечуватиметься за допомогою Інтернет  з використанням технічних засобів Українського державного центру радіочастот на сайті www.ucrf.gov.ua.

 

Учасникам навчального процесу, які успішно складуть тести, будуть надіслані сертифікати про закінчення дистанційного курсу.

Для довідки

Центр підвищення кваліфікації Міжнародного Союзу Електрозв’язку для країн Європи та Співдружності незалежних держав (далі ЦПК МСЕ) створений відповідно до рішення Всесвітньої конференції МСЕ, яка відбулась у 2002 році в м. Стамбулі, Туреччина. Він входить до освітньої мережі регіональних центрів підвищення кваліфікації МСЕ, яка охоплює країни Азії, Африки, Америки і Європи.

Російськомовні вузли (ЦПК СНД) охоплюють такі країни:

 

  • Білорусь, Молдова, Російська Федерація, Україна (Східно-європейський суб-регіон);

 

  • Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан (Центрально-азійський суб-регіон);

 

  • Вірменія, Грузія, Азербайджан (Кавказький суб-регіон).

 

Англомовні вузли (ЦПК Європи) охоплюють такі країни:

 

  • Естонія, Латвія, Литва (Балтійський суб-регіон);

 

  • Чеська Республіка, Угорщина, Польща, Словаччина, Словенія (Центрально-європейський суб-регіон);

 

  • Албанія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Республіка Македонія, Румунія, Туреччина, Сербія і Чорногорія (Південно-східно-європейський суб-регіон).

 

Вузлами центрів в кожній країні є вищі навчальні заклади та центри підвищення кваліфікації операторів телекомунікацій та органів регулювання.

Роль такого вузла в Україні виконує навчальний центр Українського державного центру радіочастот (УДЦР) в м. Києві.

Start typing and press Enter to search